Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia, zwana potocznie „laserem”, jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w toku której emitowane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest w sumie sprawdzony i również bezbolesny, a jego długość jest precyzyjnie zaplanowana i również trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do zastosowania laseroterapii są między innymi:

– problemy dermatologiczne,

– różnej maści blizny pooperacyjne,

– przeszczepy skóry,

– choroby zwyrodnieniowe stawów,

– ostroga piętowa,

– tzw. „łokieć tenisisty”,

– stopa cukrzycowa,

– choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W zależności od tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się rodzaj i również siłę promieniowania, czas i również ilość zabiegów, oraz sposób naświetlania.

Na czym polega działanie laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna i również biostymulująca. Uśmierzenie bólu odbywa się dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających ból. Zlikwidowanie stanów zapalnych w organizmie i również obrzęków odbywa się dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych i również przyspieszeniu mikrokrążenia. Za to działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek i również na produkowanie włókien kolagenowych.

Racja, identycznie w przypadku każdego innego zabiegu, tak i również w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego wykorzystywania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

– u niemowląt,

– kobietom w trakcie ciąży,

– podczas wysokiej gorączki,

– w przypadku chorób nowotworowych

– i również u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 20.07.2017 11:48:34)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz