Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Wyjaśniając fenomen limonki kaffir przynależy rozpocząć od tego, że można ją spotkać pod różnorodnymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Aczkolwiek bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodzaju flor cytrusowych – jestniezwykle cytrusowa i aromatyczna.

Liście limonki typu kaffir są mocnym pierwiastkiem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest wielce pachnąca i bardzo rześka, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: butelkowe i błyszczące a w środku: porowate i blade. Wystarczy lekko potrzeć liść, aby wyczuć wyrazisty zapach. Świeże liście limonki kaffir podtrzymują swoją świeżość trzymane w chłodziarce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto dorzucić, że pachnące liście kafiru są zbyt sztywne, aby jeść je w zwykłej formie – przeważnie dodaje się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele tajskich wzorów wręcz wymaga tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można wykonać i gdzie dodać liście kaffiru?

Zdołamy zdziałać: przeróżne zupy np. Tom Yum, mieszane strawy pieczone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie pokrewnej do zastosowania naszych rodzimych liści laurowych. Jest dozwolone dania przyrządzać z ich udziałem poprzez wrzucanie liści łącznie bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Interesującym projektem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi korzystać z chińskiej metody smażenia na gorąco rozgrzanym oleju tzw. stir fry – także będzie mógł mocno w niej kaffir liście.

Gdzie można kupować kaffir?

Jeszcze niedawno kupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z niemożliwym, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej teraz każdy może to zrobić w dobrze zaopatrzonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest choćby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 13.04.2019 14:33:28)

Podlinkuj wpis:
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Dodaj komentarz